Sygnalizatory

Sygnalizatory 2019-02-09T15:17:17+00:00

Jedną z podstawowych funkcji alarmów jest sygnalizacja zagrożenia, która ma spełniać dwojaki cel zarówno poinformować otoczenie o niebezpieczeństwie jaki i zapobiec dalszym działaniom włamywacza. W przypadku napadu bądź włamania, gdzie alarm wywołany jest przez detekcję intruza sygnalizatory alarmowe poprzez zastosowanie sygnalizacji optycznej i akustycznej mają na celu wystraszenie i zmuszenie intruza do ucieczki. Sygnalizator taki wydaje głośny pulsujący dźwięk oraz nieprzerwaną serię sygnałów świetlnych. Sygnalizatory ze względu na emitowany sygnał mogą być różnego typu:

  • optyczne (czyli wykorzystujące sygnalizację świetlną),
  • akustyczne, (czyli wykorzystujące sygnalizację dźwiękową),
  • czy optyczno-akustyczne (czyli łączące obie te formy).

 Mogą być montowane wewnątrz pomieszczań lub na zewnątrz budynków. Ich zadanie pozostaje zawsze to samo: w wyraźnie dostrzegalny sposób poinformować o zaistnieniu sytuacji alarmowej.

Sygnalizatory alarmowe ze względu na zastosowanie dzielimy na rodzaje:

  • sygnalizatory alarmowe wewnętrzne, stosowane wewnątrz chronionych obiektów, zazwyczaj wystarczy zastosować sam akustyczny, gdyż głównym celem takiego sygnalizatora jest efekt psychologiczny prowadzący do spłoszenia sprawcy i spowodowania aby zaniechał dalszego napadu.Sygnalizatory akustyczne wydają modulowany (magnetodynamicznie lub pizoelektryncznie) dźwięk o natężeniu powyżej 100 dB co sprawia, że przebywanie w bezpośredniej odległości gwarantuje spory dyskomfort, dodatkowo sygnalizatory są umieszczane w odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz zalanie cieczą obudowach, dodatkowym zabezpieczeniem, które warto aby posiadał sygnalizator jest „styk antysabotażowy”, który w przypadku próby otwarcia obudowy urządzenia spowoduje włączenie alarmu,
  • sygnalizatory alarmowe zewnętrzne, zewnętrzne podobnie jak sygnalizatory do wewnątrz maja na celu zakomunikowanie o zaistnieniu alarmu, posiadają dwa mechanizmy: akustyczny modulowany sygnał dźwiękowy o wysokiej głośności oraz optyczny, aby sygnalizacja była skuteczna należy umiejscowić sygnalizator wysoko w miejscu widocznym i eksponowanym na zewnątrz (np. na pobliskiej drodze, lub sąsiednich posesjach).
    Sygnalizatory zewnętrzne powinny posiadać obudowę odporną na uszkodzenia oraz na zalanie, dodatkowo w obudowach sygnalizatorów zewnętrznych montowany jest „mikrostyk antysabotażowy”, który powoduje uruchomienie alarmu gdy ktoś otworzy obudowę,
  • sygnalizatory alarmowe z akumulatorem, sygnalizatory zewnętrzne (oraz niektóre wewnętrzne) zostały wyposażone w dodatkowe niezależne źródło zasilania co powoduje, że mogą funkcjonować nawet gdy nie ma prądu zewnętrznego, zasilanie w takim przypadku jest realizowane z użyciem akumulatorów.

Masz nieruchomość lub firmę?

Potrzebujesz ochrony?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

DARMOWA WYCENA

ZAKRES USŁUG

Nasza agencja cały czas dokłada wszelkich starań aby sprostać Państwa rosnącym potrzebom.

Regularnie szkolimy naszą załogę a w naszych działaniach wykorzystujemy zdobycze nowoczesnej technologii.

Ochrona fizyczna

Ochrona fizyczna

Usługa polegająca na zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałająca powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń. Na życzenie klienta sporządzamy szczegółowy plan ochrony obiektu.

Zamów wycenę

Ochrona osobista

Ochrona osobista

Usługa zapewniające bezpieczeństwo i nietykalność osobistą. Jej świadczeniem zajmują się wyjątkowi specjaliści, specjalnie wyszkoleni pod względem psychofizycznym, posiadający umiejętności i doświadczenie w sytuacjach zagrożenia.

Zamów wycenę

Monitoring

Monitoring

Dyżurny Głównego Stanowiska Kierowania i Monitoringu DES odbiera przez 24 godziny na dobę informacje z kamer i o załączaniu się alarmu w obiekcie. W chwili otrzymania sygnału, do obiektu natychmiast wysyłana jest grupa interwencyjna.

Zamów wycenę

Imprezy masowe

Imprezy masowe

Zabezpieczenie imprez masowych z udziałem przeszkolonych pracowników ochrony, wspartych nowoczesnym zapleczem technicznym. Sporządzamy z klientem plan ochrony imprezy oraz dokonujemy oględzin pod kątem BHP i P.POŻ.

Zamów wycenę

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe

Nasz wykwalifikowany dział techniczny DES zajmuje się zakładaniem, naprawianiem oraz konserwacją profesjonalnych systemów alarmowych i monitoringów wizyjnych. Używamy tylko najwyższej jakości sprzętu i taki proponujemy naszym klientom.

Zamów wycenę

Detektyw

Detektyw

Centralne Biuro Detektywistyczne NIKON – świadczy usługi detektywistyczne w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych. Wypożyczamy sprzęt detektywistyczny tj. superczułe dyktafony, małe ukryte kamery itp.

Zobacz stronę NIKONA

Konwój

Konwój

Wychodząc na wprost oczekiwaniom naszych klientów mamy w ofercie konwojowanie i inkaso. Wyposażeni w broń palną, kamizelki kuloodporne oraz środki łączności radiowej konwojenci przewożą walory pieniężne i wartości materialne.

Zamów wycenę

Wsparcie prawne

Wsparcie prawne

Jeżeli jesteś klientem DES-u i czujesz, że potrzebne jest Ci wsparcie prawne, skorzystaj z pomocy naszej zaufanej Kancelarii Adam Dobrogoszcz. Otrzymasz pomoc na najwyższym poziomie oraz bardzo korzystne warunki finansowe.

Zamów wycenę

Alarm bezprzewodowy

Alarm bezprzewodowy

Montaż i konfiguracja bezprzewodowego alarmu którym będziesz mógł zdalnie zarządzać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu gdziekolwiek jesteś.

Zamów wycenę

Monitoring w jakości HD

Monitoring w jakości HD

Doskonała jakość obrazu dzięki kamerom FULL HD, system detekcji ruchu oraz możliwość podglądu również w podczerwieni.

Zamów wycenę
0
CHRONIONE OBIEKTY – MIESIĘCZNIE
0
CHRONIONE IMPREZY MASOWE – ROCZNIE
0
KONWÓJ – ZREALIZOWANYCH PRZEWOZÓW ROCZNIE
0
PATROL – ZREALIZOWANE INTERWENCJE ROCZNIE

Dlaczego warto wybrać DES?

Darmowe pokazy dla mieszkańców Płocka

Opinie

“Od kilkunastu lat prowadzę firmę budowlaną. Od kiedy moje budowy ochraniają chłopaki z DES-u mogę w końcu spać spokojnie”

WOJCIECH LEWANDOWSKI • WŁAŚCICIEL FIRMY BUDOWLANEJ

“Do swojej pracy podchodzę profesjonalnie i tego samego wymagam od swoich współpracowników. Na moich koncertach zawsze jest bezpiecznie bo zawsze jest tam Agencja DES. Znam ich od lat i nigdy się na nich nie zawiodłem”

DANIEL POPIELEC • ORGANIZATOR KONCERTÓW

Nasi partnerzy

– Agencja ochrony DES –

Chronimy – bo się o Was troszczymy.

Jeśli potrzebujesz darmowej wyceny kosztów ochrony Twojego domu lub firmy – wyślij tylko zgłoszenie.

DARMOWA WYCENA

To zajmie dosłownie chwilkę!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress