Rejestracja obrazu

Rejestracja obrazu 2019-02-09T16:07:54+00:00

Rejestratory cyfrowe są tym elementem telewizji przemysłowej, który pozwala pośredniczyć w podglądzie obrazu z kamer oraz umożliwia zapis transmitowanego przez kamery obrazu na nośnikach – kiedyś były to kasety VHS, obecnie są to dyski twarde (HDD) takie jak w komputerach. Większość nowoczesnych rejestratorów DVR posiada możliwość podłączenia do sieci internetowej,  przez co możliwe jest zdalne zarządzanie parametrami pracy rejestratora i kamer a także zdalny podgląd na żywo z dowolnego miejsca poprzez internet. Wybierając rejestrator cyfrowy do domowej, firmowej lub miejskiej sieci monitoringu należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, które warunkują możliwości techniczne oraz użyteczność tych urządzeń w  praktyce.

Najważniejsze cechy rejestratorów cyfrowych DVR:

 • ilość obsługiwanych kamer – ilość wejść jakie posiada rejestrator określa maksymalną ilość kamer przemysłowych, z którymi może on współpracować zatem na ten parametr należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, dostępne są rejestratory od 4 do 32 wejść,
 • ilość dysków twardych – od tego jakie i ile dysków twardych możemy umieścić w rejestratorze zależy ilość materiału jaki może zostać zapisany z kamer, należy tu z instalatorem systemu monitoringu przewidzieć potrzebną powierzchnię dyskową aby zapewnić spełnienie wymogów co do ilości materiału dostępnego wstecz, zalecane jest stosowanie dysków SATAII lub SATAIII ze względu na dobrą szybkość wymiany danych,
 • sposób zarządzania – dostępne interfejsy decydują o tym czy zarządzanie funkcjami rejestratora będzie proste czy trudne, większość rejestratorów obecnie udostępnia menu ekranowe OSD, które jest wyświetlane na monitorze podłączonym do wyjścia VGA lub HDMI ponadto nowoczesne rejestratory posiadające podłączenie do internetu posiadają aplikację, która w przeglądarce internetowej pozwala zarządzać funkcjami urządzenia oraz prowadzić podgląd obrazu z kamer w czasie rzeczywistym,
 • możliwe tryby pracy urządzenia – rejestrator powinien umożliwiać jednoczesną rejestrację danych oraz podgląd w czasie rzeczywistym, jeśli chcemy mieć możliwość śledzenia zdarzeń oraz jednoczesnego zapisu transmisji na nośniku danych rejestrator musi posiadać funkcję nazywaną “pentaplex”, prędkość zapisu danych – na wydajność zapisu danych ma wpływ rodzaj dysku oraz rodzaj strumienia danych dobry rejestrator powinien poradzić sobie nawet z zapisem wysokiej jakości danych audio-wizualnych, 
 • rodzaj dostępnej kompresji cyfrowej – obowiązkowa obecnie jest kompresja danych przed ich zapisaniem na dysku rejestratora, kamery produkują coraz lepszy obraz, co za sobą pociąga w konsekwencji wzrost objętości danych jakie kamera dostarcza do urządzenia rejestrującego, nowoczesne rejestratory posiadają wydajną kompresję H.264, która redukuje objętość danych nawet do 90% bez znacznej utraty jakości, inne kodeki to MJPEG, MPEG,
 • możliwość integracji z kamerami obrotowymi – niektóre rejestratory mają wbudowany interfejs pozwalający na sterowanie kamerami obrotowymi PTZ, jeśli chcemy mieć taką możliwość rejestrator musi być wyposażony przez producenta w interfejs RS232  dający możliwość podłączenia pulpitu lub interfejs RS485 realizujący sterowanie kamerami obrotowymi,
 • możliwość integracji z systemem alarmowym – rejestrator jako element systemu zabezpieczeń często umożliwia połączenie z centralą alarmową, w taki sposób zyskujemy możliwość integracji dwóch systemów – alarmu oraz monitoringu w jeden układ zabezpieczający kompleksowo obiekty narażone na kradzieże i włamania lub inne niebezpieczeństwa,
 • sposób archiwizacji danych – wyróżniane są trzy metody tworzenia kopii: przez zgrywanie na płytkę Cd lub DVD, na urządzeniach podpiętych do port USB(np. pendrive) oraz poprzez sieć LAN. Pierwsza opcja dotyczy zgrywania na płyty. Obecnie rzadko stosowana technika, jednak zdarzają się klienci, którzy życzą sobie, aby kopia była na nośniku, który można schować na półkę Nagrywarka jest więc dla nich jak znalazł. W metodzie drugiej poprzez wykorzystanie nośników USB. Bardzo wygodna opcja z wyniku rozwoju technologi, oraz spadającej cen urządzeń typu pendrive. Metoda 3 – czasem przydatna, np. podczas zgrywania zdarzenia z odległego obiektu, a w niektórych rejestratorach to często jedyna droga archiwizacji.
 • możliwość podłączenia do internetu – obecnie standardową funkcją rejestratora jest możliwość podłączenia do internetu za pośrednictwem wbudowanej karty sieciowej za pośrednictwem, której rejestrator widoczny jest w sieci lokalnej lub globalnej sieci internet.

Zanim zdecydujemy się na  sposób rejestracji obrazu należy zastanowić się nad tym czego oczekujemy od naszego systemu telewizji przemysłowej.

 • Ile kamer chcemy zainstalować w swoim systemie telewizji przemysłowej?
 • Czy chcemy mieć możliwość zdalnego podglądu monitorowanego obiektu?
 • Jaki ma być stopień automatyzacji?
 • Czy przewidujemy dalszą możliwość rozbudowy systemu CCTV?

Najczęściej do rejestracji obrazu z kamer stosuje się zaawansowane rejestratory cyfrowe.  Rejestratory DVR oferują prosty montaż, łatwą obsługę – porównywalną z urządzeniami powszechnego użytku, stabilną pracę.

Kompresja obrazu wideo H.264 i audio G.711.

Nowoczesne rejestratory cyfrowe posiadają wbudowany system kompresji plików wideo. Obecnie najlepszym i najpowszechniej stosowanym jest kompresja H.264 (najlepsza dla rejestratorów) – dzięki temu rejestrator jest w stanie zapisać więcej informacji na tej samej pojemności dysku, bez utraty jakości obrazu, co inne urządzenie wykorzystujące kompresję MPEG-4 oraz kompresja audio G.711. W efekcie zastosowanie wydajnych i bezstratnych algorytmów kompresujących daje wysoką jakość technologii i wąski strumień transmisji, pozwala zatem zapisać większą ilość zarejestrowanego materiału audio-wizualnego na dyskach twardych urządzenia. Dzięki temu monitoring stał się wydajniejszy i bardziej niezawodny a przy tym oszczędny.Rejestratory cyfrowe i urządzenia mobilne

Nowoczesne rejestratory umożliwiają nie tylko dostęp za pośrednictwem internetu ale również dostęp do podglądu z kamer poprzez urządzenia mobilne. Podgląd i zarządzanie możliwy jest  z urządzeń mobilnych:  iPhone, BlackBerry, oraz telefonów z systemem operacyjnym Win CE, Symbian oraz Android.

 
Obraz i dźwięk zapisany na dysku rejestratora w bardzo prosty sposób można przekopiować na przenośną pamięć flash (Pen Drive) lub nagrać na płytę CD lub DVD. W nowoczesnych rejestratorach cyfrowych rejestracja obrazu odbywa się na kilku dyskach twardych umieszczonych wewnątrz rejestratora. Odtwarzanie obrazu może być realizowane lokalnie na monitorze podłączonym bezpośrednio do urządzenia jak również poprzez sieć lokalną czy INTERNET.

Rejestracja obrazu z kamer – praktyczne rady:

Zanim zdecydujemy się na  sposób rejestracji obrazu należy zastanowić się nad tym czego oczekujemy od naszego systemu telewizji przemysłowej.

 1. Ile kamer chcemy zainstalować w swoim systemie telewizji przemysłowej?
 2. Czy chcemy mieć możliwość zdalnego podglądu monitorowanego obiektu?
 3. Jaki ma być stopień automatyzacji?
 4. Czy przewidujemy dalszą możliwość rozbudowy systemu CCTV?

Obraz i dźwięk zapisany na dysku rejestratora w bardzo prosty sposób można przekopiować na przenośną pamięć flash (Pen Drive) lub nagrać na płytę CD lub DVD.

Masz nieruchomość lub firmę?

Potrzebujesz ochrony?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

DARMOWA WYCENA

ZAKRES USŁUG

Nasza agencja cały czas dokłada wszelkich starań aby sprostać Państwa rosnącym potrzebom.

Regularnie szkolimy naszą załogę a w naszych działaniach wykorzystujemy zdobycze nowoczesnej technologii.

Ochrona fizyczna

Ochrona fizyczna

Usługa polegająca na zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałająca powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń. Na życzenie klienta sporządzamy szczegółowy plan ochrony obiektu.

Zamów wycenę

Ochrona osobista

Ochrona osobista

Usługa zapewniające bezpieczeństwo i nietykalność osobistą. Jej świadczeniem zajmują się wyjątkowi specjaliści, specjalnie wyszkoleni pod względem psychofizycznym, posiadający umiejętności i doświadczenie w sytuacjach zagrożenia.

Zamów wycenę

Monitoring

Monitoring

Dyżurny Głównego Stanowiska Kierowania i Monitoringu DES odbiera przez 24 godziny na dobę informacje z kamer i o załączaniu się alarmu w obiekcie. W chwili otrzymania sygnału, do obiektu natychmiast wysyłana jest grupa interwencyjna.

Zamów wycenę

Imprezy masowe

Imprezy masowe

Zabezpieczenie imprez masowych z udziałem przeszkolonych pracowników ochrony, wspartych nowoczesnym zapleczem technicznym. Sporządzamy z klientem plan ochrony imprezy oraz dokonujemy oględzin pod kątem BHP i P.POŻ.

Zamów wycenę

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe

Nasz wykwalifikowany dział techniczny DES zajmuje się zakładaniem, naprawianiem oraz konserwacją profesjonalnych systemów alarmowych i monitoringów wizyjnych. Używamy tylko najwyższej jakości sprzętu i taki proponujemy naszym klientom.

Zamów wycenę

Detektyw

Detektyw

Centralne Biuro Detektywistyczne NIKON – świadczy usługi detektywistyczne w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych. Wypożyczamy sprzęt detektywistyczny tj. superczułe dyktafony, małe ukryte kamery itp.

Zobacz stronę NIKONA

Konwój

Konwój

Wychodząc na wprost oczekiwaniom naszych klientów mamy w ofercie konwojowanie i inkaso. Wyposażeni w broń palną, kamizelki kuloodporne oraz środki łączności radiowej konwojenci przewożą walory pieniężne i wartości materialne.

Zamów wycenę

Wsparcie prawne

Wsparcie prawne

Jeżeli jesteś klientem DES-u i czujesz, że potrzebne jest Ci wsparcie prawne, skorzystaj z pomocy naszej zaufanej Kancelarii Adam Dobrogoszcz. Otrzymasz pomoc na najwyższym poziomie oraz bardzo korzystne warunki finansowe.

Zamów wycenę

Alarm bezprzewodowy

Alarm bezprzewodowy

Montaż i konfiguracja bezprzewodowego alarmu którym będziesz mógł zdalnie zarządzać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu gdziekolwiek jesteś.

Zamów wycenę

Monitoring w jakości HD

Monitoring w jakości HD

Doskonała jakość obrazu dzięki kamerom FULL HD, system detekcji ruchu oraz możliwość podglądu również w podczerwieni.

Zamów wycenę
0
CHRONIONE OBIEKTY – MIESIĘCZNIE
0
CHRONIONE IMPREZY MASOWE – ROCZNIE
0
KONWÓJ – ZREALIZOWANYCH PRZEWOZÓW ROCZNIE
0
PATROL – ZREALIZOWANE INTERWENCJE ROCZNIE

Dlaczego warto wybrać DES?

Darmowe pokazy dla mieszkańców Płocka

Opinie

“Od kilkunastu lat prowadzę firmę budowlaną. Od kiedy moje budowy ochraniają chłopaki z DES-u mogę w końcu spać spokojnie”

WOJCIECH LEWANDOWSKI • WŁAŚCICIEL FIRMY BUDOWLANEJ

“Do swojej pracy podchodzę profesjonalnie i tego samego wymagam od swoich współpracowników. Na moich koncertach zawsze jest bezpiecznie bo zawsze jest tam Agencja DES. Znam ich od lat i nigdy się na nich nie zawiodłem”

DANIEL POPIELEC • ORGANIZATOR KONCERTÓW

Nasi partnerzy

– Agencja ochrony DES –

Chronimy – bo się o Was troszczymy.

Jeśli potrzebujesz darmowej wyceny kosztów ochrony Twojego domu lub firmy – wyślij tylko zgłoszenie.

DARMOWA WYCENA

To zajmie dosłownie chwilkę!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress