Obiektywy do kamer

Obiektywy do kamer 2019-02-09T15:42:15+00:00

Obiektyw w kamerze pełnią bardzo ważną funkcję, cechy i możliwości techniczne obiektywu w dużej mierze przekładają się na możliwości jakie osiąga kamera. W przypadku większości kamer zachodzi możliwość zestawienia z dowolnym obiektywem, co daje instalatorowi duże możliwości dopasowania kamery do charakterystyki miejsca jej pracy.

Podstawowe typy obiektywów:

 • obiektywy auto-iris – obiektywy z mechanizmem automatycznej regulacji przesłony, samodzielnie dostosowują ilość światła padającego na przetwornik i tym samym zapewniają najlepszą jakość obrazu w zmiennych warunkach, również w przypadku nagłej zmiany oświetlenia na skutek skierowania na obiektyw kamery reflektorów samochodowych lub innego silnego źródła światła.
 • obiektywy manualne – podstawowy typ obiektywów stosowany w kamerach przemysłowych, przesłona w tego typu obiektywach jest regulowana ręcznie podczas instalacji urządzenia, sprawdza się doskonale w stałych warunkach oświetlenia np. wewnątrz pomieszczeń gdzie monitoring prowadzony jest w dzień.
 • obiektywy miniaturowe – obiektywy małych rozmiarów, stosowane do kamer płytkowych.
 • obiektywy CS – obiektywy stałoogniskowe, najczęściej stosowane do kamer typu “compact”, obiektywy bez możliwości regulacji ogniskowej, w porównaniu do obiektywów zmiennogniskowych ma większą rozdzielczość, większą jasność i mniejsze wady optyczne niż obiektyw zmiennoogniskowy przy tej samej ogniskowej, 
 • obiektywy megapikselowe – obiektywy przeznaczone do zastosowania z kamerami o przetworniku megapikselowym a więc rejestrującym dużo większą ilość szczegółów obrazu niż standardowe kamery przemysłowe, są stworzone pod kątem najwyższych oczekiwań i na pewno sprawdzą się w najnowocześniejszych instalacjach monitoringu sieciowego i telewizji przemysłowej. Oferowane w sklepie obiektywy posiadają funkcje umożliwiające stosowanie w kamerach dzienno/nocnych – wbudowany filtr podczerwieni oraz prowadzenie monitoringu w zmiennych warunkach oświetleniowych.

Nieprawidłowy wybór obiektywu może spowodować złe działanie całego systemu. Obiektywy z przysłoną automatyczną używane są zazwyczaj na zewnątrz budynków, gdzie panują zmieniające się warunki oświetlenia. Obiektywy z przysłoną ręczną są używane zazwyczaj dla zastosowań wewnętrznych, gdzie poziom światła pozostaje stały. Oprócz tego, że zdecydujemy się na rodzaj przysłony to musimy stanąć przed wyborem długości ogniskowej obiektywu. Długość ogniskowej obiektywu jest związana bezpośrednio z kątem widzenia, który ma być osiągnięty. Małe długości ogniskowych dają szerokie kąty widzenia. Duże długości ogniskowej dają wąskie kąty widzenia.

Podstawowe parametry obiektywów:

 • ogniskowa obiektywu – odległość w jakiej od centralnego punktu optycznego obiektu powstaje obraz, ogniskowa wpływa na kąt widzenia kamery oraz przybliżenie obrazu powstające na skutek rzutowania wiązki optycznej z soczewki na matrycę przetwornika,
 • przysłona (IRIS) – proces, który pozwala na redukcję otworu względnego i wpływa na zmianę ilości światła padającego na przetwornik obrazu kamery, zapewnia stałą jakość obrazu w zmiennym oświetleniu, spotyka się obiektywy z przesłoną manualną (regulowaną ręcznie podczas ustawiania kamery) oraz obiektywy z przesłoną automatyczną (auto-iris),
 • liczba aperturowa (f) –  funkcja przepuszczania światła. Im większa liczba (f) tym zmniejsza się ilość przepuszczania światła przez obiektyw, 
 • ramping – parametr, który występuje tylko w nielicznych obiektywach o zmiennej ogniskowej, przedstawia on możliwość zmniejszania wartości skutecznej otworu względnego obiektywu i tym samym pozwala osiągnąć większą ogniskową,
 • głębia ostrości – parametr stosowany w optyce i fotografii do określania zakresu odległości, w którym obiekty obserwowane przez urządzenie optyczne sprawiają wrażenie ostrych (tzn. mających wyraźne, nierozmazane kontury), duża głębia ostrości zapewnia ostrość większości elementów na zdjęciu, natomiast mała głębia ostrości (czyli precyzyjne ustawienie ostrości na element i nieostre tło),
 • maksymalna rozdzielczość – parametr, który może mieć wpływ na obraz przekazywany do przetwornika, w przypadku reprezentacji na monitorze jest wyznaczana przez ilość linii telewizyjnych (TVL), 
 • ostrość i kontrastowość otrzymywanych obrazów – adekwatnie do celów jakie są stawiane przed kamerą należy dobrać obiektyw o adekwatnej ostrości i kontrastowości, tam gdzie zależy nam na dobrej jakości obrazu, szczególnie musimy zwrócić uwagę na te dwie cechy,
 • korekcja kolorów związana z aberracją chromatyczną – układy optyczne wykazują pewną skalę niedoskonałości, aberracja chromatyczna to efekt pojawienia się kolorowych obszarów obrazu na skutek rozszczepienia światła w różnych obszarach soczewki, korekcja pozwala wyeliminować ten efekt i poprawić jakość rejestrowanego obrazu.

Obiektyw ważna sprawa

Sprawą podstawową jest dobranie do każdego konkretnego zastosowania odpowiednich obiektywów. Obiektyw daje nam  możliwość dostosowania do własnych potrzeb. Stosowanie obiektywów z mocowaniem CS, umożliwia łatwe dobranie pola widzenia kamery do własnych potrzeb. Posiada wbudowany sterownik kontroli przysłony do obiektywów Auto Iris, dzięki temu kamera może być stosowana w warunkach bardzo dużych zmian oświetlenia.

Masz nieruchomość lub firmę?

Potrzebujesz ochrony?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

DARMOWA WYCENA

ZAKRES USŁUG

Nasza agencja cały czas dokłada wszelkich starań aby sprostać Państwa rosnącym potrzebom.

Regularnie szkolimy naszą załogę a w naszych działaniach wykorzystujemy zdobycze nowoczesnej technologii.

Ochrona fizyczna

Ochrona fizyczna

Usługa polegająca na zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałająca powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń. Na życzenie klienta sporządzamy szczegółowy plan ochrony obiektu.

Zamów wycenę

Ochrona osobista

Ochrona osobista

Usługa zapewniające bezpieczeństwo i nietykalność osobistą. Jej świadczeniem zajmują się wyjątkowi specjaliści, specjalnie wyszkoleni pod względem psychofizycznym, posiadający umiejętności i doświadczenie w sytuacjach zagrożenia.

Zamów wycenę

Monitoring

Monitoring

Dyżurny Głównego Stanowiska Kierowania i Monitoringu DES odbiera przez 24 godziny na dobę informacje z kamer i o załączaniu się alarmu w obiekcie. W chwili otrzymania sygnału, do obiektu natychmiast wysyłana jest grupa interwencyjna.

Zamów wycenę

Imprezy masowe

Imprezy masowe

Zabezpieczenie imprez masowych z udziałem przeszkolonych pracowników ochrony, wspartych nowoczesnym zapleczem technicznym. Sporządzamy z klientem plan ochrony imprezy oraz dokonujemy oględzin pod kątem BHP i P.POŻ.

Zamów wycenę

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe

Nasz wykwalifikowany dział techniczny DES zajmuje się zakładaniem, naprawianiem oraz konserwacją profesjonalnych systemów alarmowych i monitoringów wizyjnych. Używamy tylko najwyższej jakości sprzętu i taki proponujemy naszym klientom.

Zamów wycenę

Detektyw

Detektyw

Centralne Biuro Detektywistyczne NIKON – świadczy usługi detektywistyczne w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych. Wypożyczamy sprzęt detektywistyczny tj. superczułe dyktafony, małe ukryte kamery itp.

Zobacz stronę NIKONA

Konwój

Konwój

Wychodząc na wprost oczekiwaniom naszych klientów mamy w ofercie konwojowanie i inkaso. Wyposażeni w broń palną, kamizelki kuloodporne oraz środki łączności radiowej konwojenci przewożą walory pieniężne i wartości materialne.

Zamów wycenę

Wsparcie prawne

Wsparcie prawne

Jeżeli jesteś klientem DES-u i czujesz, że potrzebne jest Ci wsparcie prawne, skorzystaj z pomocy naszej zaufanej Kancelarii Adam Dobrogoszcz. Otrzymasz pomoc na najwyższym poziomie oraz bardzo korzystne warunki finansowe.

Zamów wycenę

Alarm bezprzewodowy

Alarm bezprzewodowy

Montaż i konfiguracja bezprzewodowego alarmu którym będziesz mógł zdalnie zarządzać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu gdziekolwiek jesteś.

Zamów wycenę

Monitoring w jakości HD

Monitoring w jakości HD

Doskonała jakość obrazu dzięki kamerom FULL HD, system detekcji ruchu oraz możliwość podglądu również w podczerwieni.

Zamów wycenę
0
CHRONIONE OBIEKTY – MIESIĘCZNIE
0
CHRONIONE IMPREZY MASOWE – ROCZNIE
0
KONWÓJ – ZREALIZOWANYCH PRZEWOZÓW ROCZNIE
0
PATROL – ZREALIZOWANE INTERWENCJE ROCZNIE

Dlaczego warto wybrać DES?

Darmowe pokazy dla mieszkańców Płocka

Opinie

“Od kilkunastu lat prowadzę firmę budowlaną. Od kiedy moje budowy ochraniają chłopaki z DES-u mogę w końcu spać spokojnie”

WOJCIECH LEWANDOWSKI • WŁAŚCICIEL FIRMY BUDOWLANEJ

“Do swojej pracy podchodzę profesjonalnie i tego samego wymagam od swoich współpracowników. Na moich koncertach zawsze jest bezpiecznie bo zawsze jest tam Agencja DES. Znam ich od lat i nigdy się na nich nie zawiodłem”

DANIEL POPIELEC • ORGANIZATOR KONCERTÓW

Nasi partnerzy

– Agencja ochrony DES –

Chronimy – bo się o Was troszczymy.

Jeśli potrzebujesz darmowej wyceny kosztów ochrony Twojego domu lub firmy – wyślij tylko zgłoszenie.

DARMOWA WYCENA

To zajmie dosłownie chwilkę!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress