foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Get Adobe Flash player

Masz jakieś pytania?

Infolinia

Biuro Obsługi Klienta

tel. 513 126 992

sekretariat@des.plock.pl

Nasi Partnerzy

 

Detektywi Detektywi 

 

 

Dobre poprowadzenie okablowania i realizacja poszczególnych połączeń wpływa bezpośrednio na niezawodność systemu monitoringu. Kamery muszą działać nieustannie, niezależnie od stabilności dostaw zasilania elektrycznego z pobliskiej sieci. Jedna awaria zasilania, szczególnie związania z bezpośrednim działaniem intruza może sprawić, że inwestycja w monitoring przemysłowy nie okaże się opłacalna, gdyż w momencie napadu kamery nie będą prowadziły rejestracji obrazu. Zatem na niezawodny zestaw zasilający złożą się:

 

zasilacz do kamer w obudowie Zasilacz stabilizowany buforowy w obudowie  • przewody zasilające - w telewizji przemysłowej CCTV stosuje się koncentryczne przewody, które przewodzą transmisję wizji z kamery w przypadkach gdy zasilanie poprowadzone jest niezależnie, jednak można zrealizować obie funkcje (wizji i zasilania) z użyciem przewodów ze zintegrowanymi z żyłami zasilającymi. W przypadku prowadzenia linii zasilającej równolegle do sygnału wizyjnego warto skorzystać z przewodu YAP 75-0,59/3,7+2x0,5 przewód posiada powłokę z PCV,
 
  • zasilacze - urządzenia, które dbają o doprowadzenie do systemu monitorującego stałego zasilania o określonych parametrach, nieprawidłowe zasilanie kamer przemysłowych to temat, który stanowi często główną przyczynę wadliwie działającego systemu, oferowane przez producentów kamery zasilane są napięciem stałym 12V, oraz napięciem 230V, zasilanie 12V jest niewątpliwie najczęstszym zasilaniem wykorzystywanym w systemach telewizji przemysłowej, przy doborze zasilacza w systemie telewizji przemysłowej bardzo ważne jest aby dobrać zasilacz o odpowiedniej wydajności prądowej. Najczęściej stosowane kamery pobierają ok 150mA a z oświetlaczem podczerwieni ok 850mA,
 
  • akumulatory / baterie - jako uzupełnienie zasilania stosuje się bardzo często dodatkowe źródła prądu niezależne od głównej sieci zasilania układu monitorującego, zastosowanie zapasowych źródeł zasilania daje pewność, że system będzie odporny na awarię lub sabotaż, które bardzo często towarzyszą włamaniom, w telewizji przemysłowej stosuje się akumulatory żelowe oraz urządzenia typu UPS, które gwarantują utrzymanie funkcji rejestracji obrazu nawet do kilku godzin.
 
 
akumulator do kamer żelowy Akumulator żelowy bezobsługowy

 

Prawidłowy dobór różnego typu złączek, wtyków, okablowania oraz innych elementów dodatkowych jest wbrew pozorom niezwykle istotnym zadaniem dla każdego instalatora systemu CCTV. Źle dobrany przewód lub zasilacz zbyt niskiej mocy może skutecznie unieruchomić nawet najbardziej zaawansowany układ.