foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Get Adobe Flash player

Masz jakieś pytania?

Infolinia

Biuro Obsługi Klienta

tel. 513 126 992

sekretariat@des.plock.pl

Nasi Partnerzy

 

Detektywi Detektywi 

 

 

Chcąc wyjaśnić rolę jaką spełnia centrala alarmowa w systemach alarmowych możemy posłużyć się przykładem wartownika, w przypadku gdy cały system alarmowy to wartownik, centrala alarmowa będzie mózgiem systemu alarmowego. Bez niej system nie jest w stanie działać. To tu trafiają wszystkie informacje zbierane przez inne urządzenia. Są one następnie przetwarzane i na ich podstawie podejmowane są odpowiednie decyzje dotyczące dalszych działań. O tym, jakie to będą działania, decydujemy odpowiednio programując centrale. Ze względu na swoje znaczenie, centrala alarmowa musi być jak najlepiej strzeżona i niedostępna dla potencjalnego włamywacza. Jeżeli zdołałby on w szybkim czasie odnaleźć i unieszkodliwić centrale, to nawet najlepszy system alarmowy okaże się nieskuteczny.

 centrala alarmowa satel versa

Centrala alarmowa Satel Versa

   

Funkcje central alarmowych

Centrale alarmowe są odpowiedzialne za sposób funkcjonowania systemu alarmowego, elementami charakterystycznymi, na które musimy zwrócić uwagę podczas zakupu:

  • ilość wejść alarmowych,
  • ilość wyjść alarmowych,
  • ilość obsługiwanych stref alarmowych,
  • możliwość obsługi urządzeń bezprzewodowych,
  • możliwość komunikacji (GSM, SMS, CLIP, GPRS, ETH, etc.),
  • wbudowana pamięć.

Ze względu na swoje znaczenie, centrala alarmowa musi być jak najlepiej strzeżona i niedostępna dla potencjalnego włamywacza. Jeżeli zdołałby on w szybkim czasie odnaleźć i unieszkodliwić centrale, to nawet najlepszy system alarmowy okaże się nieskuteczny.


Dom inteligentny


Funkcje alarmu związane z  zabezpieczeniem obiektów to tylko podstawowa umiejętność nowoczesnych central alarmowych, obecnie systemy alarmowe są stosowane również do kontroli  oświetlenia, automatyki garażowej, bram i furtek, rolet, ogrzewania, kontroli dostępu oraz wielu innych wariantach. Stosując systemy alarmowe możemy zatem sprawić, że nasz dom będzie bezpieczny ale również bardziej praktyczny, energooszczędny i przyjazny. Alarm w zestawieniu z termostatem może wygasić ogrzewanie wybranych pomieszczeń i na godzinę przed naszym powrotem z pracy włączyć celem podniesienia temperatury do wcześniej zdefiniowanego poziomu. Jest to tylko jeden przykład z ogromnej gamy rozwiązań jakie jesteśmy w stanie zrealizować za pośrednictwem omawianych urządzeń.