ABC Systemu Alarmowego

ABC Systemu Alarmowego 2019-02-08T20:23:54+00:00

Decydując się na instalację systemu alarmowego w domu lub firmie mamy przed sobą zadanie stworzenia takiej konfiguracji urządzeń alarmowych, które zapewnią nam pewność wyeliminowania wszelkich możliwych niebezpieczeństw związanych z włamaniem lub zagrożeniem pochodzącym od zjawisk takich jak pożary, zalania oraz inne czynniki mogące zagrozić bezpieczeństwu mienia a nawet życiu osób. Aby każdy klient naszego sklepu –  nawet osoba, która nie ma doświadczenia ani wiedzy z zakresu systemów zabezpieczeń mogła swobodnie korzystać z naszej oferty przygotowaliśmy opracowanie mające na celu w jak najprostszy i możliwie przystępny sposób wyjaśnić specyfikę działania systemów alarmowych.

Omówimy ogólne zagadnienia dotyczące alarmów oraz urządzeń alarmowych, jakie mogą być wykorzystane do ochrony domów, mieszkań i innych miejsc tego wymagających. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że terminologia fachowa niesie za sobą ryzyko powstania bariery komunikacyjnej dlatego postaramy się nieco przybliżyć terminologie związaną z systemami alarmowymi oraz zasady działania urządzeń wchodzących w skład najprostszego systemu.

System alarmowy

System alarmowy porównać można do wartownika, który stoi na straży domu, biura lub innego obiektu. Jednak w przeciwieństwie do człowieka nigdy się nie meczy, jest zawsze czujny, nie musi spać i możne chronić dobytek przez 24 godziny na dobę. Naturalnie system sygnalizacji włamania i napadu, podobnie jak wartownik, w zależności od sytuacji pracować będzie inaczej. Można wskazać trzy najważniejsze stany systemu: brak czuwania , czuwanie i alarm . Nieczuwający system jest jak wartownik, który otrzymał polecenie, aby nie zwracać uwagi na osoby, które wchodzą i wychodzą. Jeśli jednak wartownik otrzyma polecenie, aby nie wpuszczał na teren obiektu osób do tego nieuprawnionych, sytuacja ulegnie zmianie. Podobnie jest z systemem alarmowym, w którym załączono czuwanie. Od tej chwili zarejestrowanie na terenie obiektu obecności osób wywoła alarm.

Na system alarmowy może składać się szereg urządzeń elektronicznych odpowiedzialnych za jego funkcjonowanie oraz takich, które wyposażają system w różne funkcje wykrywania oraz sygnalizacji włamania. Należy tutaj zwrócić uwagę, że urządzenia wchodzące w skład systemu alarmowego będą należały do jednej z grup:

 • obsługi i kontroli pracy systemu alarmowego: centrale alarmowe, manipulatory alarmowe,
 • wykrywania sygnałów sugerujących włamanie: czujniki i czujki alarmowe, bariery podczerwieni, detektory,
 • sygnalizowania oraz powiadamiania o sytuacji alarmowej: sygnalizatory alarmowe akustyczne i świetlne, powiadomienia GSM oraz radiowe,
 • zabezpieczenia urządzeń alarmowych przed pogodą i sabotażem: obudowy alarmowe,
 • zasilania oraz połączenia poszczególnych urządzeń: akumulatory, zasilacze, przewody oraz akcesoria.
Przykładowy system alarmowy

Decydując się na system alarmowy możemy wybrać rozwiązanie z dwóch podstawowych grup: systemów przewodowych oraz systemów bezprzewodowych.

Systemy przewodowe wymagają większej ilości działań instalacyjnych, które pozwolą ukryć i zabezpieczyć okablowanie – najczęściej stosuje się w domach budowanych lub remontowanych gdzie użytkownicy dopuszczają kucie kanałów w ścianach lub prowadzenia kabli w listwach natynkowych. Systemy przewodowe są tańsze jednak wiążą się z większymi kosztami instalacyjnymi.

W innym wypadku polecane są systemy bezprzewodowe, gdzie elementy wchodzące w skład takiego systemu komunikują się za pośrednictwem fal radiowych. W konsekwencji wykorzystania bezprzewodowych systemów mamy mniejsze koszty instalacji przy nieco wyższym koszcie samych elementów alarmu. Dodatkową zaletą systemów bezprzewodowych będzie ich mobilność, mogą stanowić one tymczasowe rozwiązanie.

W skład przykładowego systemu alarmowego wchodzić mogą:

 • czujki alarmowe magnetyczne,
 • czujki alarmowe PIR,
 • sygnalizatory alarmowe zewnętrzne,
 • sygnalizatory alarmowe wewnętrzne,
 • centrala alarmowa,
 • manipulator alarmowy.

Masz nieruchomość lub firmę?

Potrzebujesz ochrony?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

DARMOWA WYCENA

ZAKRES USŁUG

Nasza agencja cały czas dokłada wszelkich starań aby sprostać Państwa rosnącym potrzebom.

Regularnie szkolimy naszą załogę a w naszych działaniach wykorzystujemy zdobycze nowoczesnej technologii.

Ochrona fizyczna

Ochrona fizyczna

Usługa polegająca na zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałająca powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń. Na życzenie klienta sporządzamy szczegółowy plan ochrony obiektu.

Zamów wycenę

Ochrona osobista

Ochrona osobista

Usługa zapewniające bezpieczeństwo i nietykalność osobistą. Jej świadczeniem zajmują się wyjątkowi specjaliści, specjalnie wyszkoleni pod względem psychofizycznym, posiadający umiejętności i doświadczenie w sytuacjach zagrożenia.

Zamów wycenę

Monitoring

Monitoring

Dyżurny Głównego Stanowiska Kierowania i Monitoringu DES odbiera przez 24 godziny na dobę informacje z kamer i o załączaniu się alarmu w obiekcie. W chwili otrzymania sygnału, do obiektu natychmiast wysyłana jest grupa interwencyjna.

Zamów wycenę

Imprezy masowe

Imprezy masowe

Zabezpieczenie imprez masowych z udziałem przeszkolonych pracowników ochrony, wspartych nowoczesnym zapleczem technicznym. Sporządzamy z klientem plan ochrony imprezy oraz dokonujemy oględzin pod kątem BHP i P.POŻ.

Zamów wycenę

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe

Nasz wykwalifikowany dział techniczny DES zajmuje się zakładaniem, naprawianiem oraz konserwacją profesjonalnych systemów alarmowych i monitoringów wizyjnych. Używamy tylko najwyższej jakości sprzętu i taki proponujemy naszym klientom.

Zamów wycenę

Detektyw

Detektyw

Centralne Biuro Detektywistyczne NIKON – świadczy usługi detektywistyczne w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych. Wypożyczamy sprzęt detektywistyczny tj. superczułe dyktafony, małe ukryte kamery itp.

Zobacz stronę NIKONA

Konwój

Konwój

Wychodząc na wprost oczekiwaniom naszych klientów mamy w ofercie konwojowanie i inkaso. Wyposażeni w broń palną, kamizelki kuloodporne oraz środki łączności radiowej konwojenci przewożą walory pieniężne i wartości materialne.

Zamów wycenę

Wsparcie prawne

Wsparcie prawne

Jeżeli jesteś klientem DES-u i czujesz, że potrzebne jest Ci wsparcie prawne, skorzystaj z pomocy naszej zaufanej Kancelarii Adam Dobrogoszcz. Otrzymasz pomoc na najwyższym poziomie oraz bardzo korzystne warunki finansowe.

Zamów wycenę

Alarm bezprzewodowy

Alarm bezprzewodowy

Montaż i konfiguracja bezprzewodowego alarmu którym będziesz mógł zdalnie zarządzać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu gdziekolwiek jesteś.

Zamów wycenę

Monitoring w jakości HD

Monitoring w jakości HD

Doskonała jakość obrazu dzięki kamerom FULL HD, system detekcji ruchu oraz możliwość podglądu również w podczerwieni.

Zamów wycenę
0
CHRONIONE OBIEKTY – MIESIĘCZNIE
0
CHRONIONE IMPREZY MASOWE – ROCZNIE
0
KONWÓJ – ZREALIZOWANYCH PRZEWOZÓW ROCZNIE
0
PATROL – ZREALIZOWANE INTERWENCJE ROCZNIE

Dlaczego warto wybrać DES?

Darmowe pokazy dla mieszkańców Płocka

Opinie

“Od kilkunastu lat prowadzę firmę budowlaną. Od kiedy moje budowy ochraniają chłopaki z DES-u mogę w końcu spać spokojnie”

WOJCIECH LEWANDOWSKI • WŁAŚCICIEL FIRMY BUDOWLANEJ

“Do swojej pracy podchodzę profesjonalnie i tego samego wymagam od swoich współpracowników. Na moich koncertach zawsze jest bezpiecznie bo zawsze jest tam Agencja DES. Znam ich od lat i nigdy się na nich nie zawiodłem”

DANIEL POPIELEC • ORGANIZATOR KONCERTÓW

Nasi partnerzy

– Agencja ochrony DES –

Chronimy – bo się o Was troszczymy.

Jeśli potrzebujesz darmowej wyceny kosztów ochrony Twojego domu lub firmy – wyślij tylko zgłoszenie.

DARMOWA WYCENA

To zajmie dosłownie chwilkę!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress